Bílinská kyselka – minerálka stáčená v chátrajícím objektu

21. května 2011 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

Bílina - Foto225

Do roku 1712 se datuje počátek tradice bílinských lázní Kyselka spolu s využíváním místních léčebných pramenů. Minerální vody se v Bílině stáčí a prodávají dál – většina spotřebitelů však netuší, v jakých se to děje podmínkách.

Krásné historické objekty chátrají, hlavní budova, zřídlo i lázeňský dům jsou uzavřeny. Jediný objekt, který je v provozu, je budova stáčírny, ani ta však nevypadá vábně.

Majitelem je společnost Bohemia Healing Mineral Waters CZ a.s., jejímž stěžejním produktem je  Bílinská kyselka – silně mineralizovaná hydrouhličitano sodná kyselka se zvýšeným obsahem fluoru, s celkovým obsahem pevných součástí 7300 mg/l a obsahem volného CO2 v rozsahu 2100 – 2700 mg/l. Chemické složení minerální vody vzniká reakcí mezi podzemní vodou a horninami za přítomnosti CO2. Bílinská kyselka je jímána z vrtu hlubokého 190,6 metrů. Druhým výrobkem je Zaječická hořká voda – léčivá minerální voda, která je dobře známa pro své pozitivní léčebné účinky, a proto je doporučována mnohými lékaři.

Zdroj: Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony