O bezplatné rozbory vody byl v PVK velký zájem

10. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

PVK rozbory vody

Rozbory vody zdarma, které o uplynulém víkendu nabídly Pražské vodovody a kanalizace (PVK), vzbudily mezi zákazníky mimořádný zájem. Poukázal na to dnes mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Místa v rezervačním systému byla plně obsazena a všichni zájemci dorazili do našich laboratoří. Většina z nich počkala na rozbor přímo na místě, někteří si nechali výsledky zaslat na e-mail,“ informoval Mrázek. „Vzhledem k velkému zájmu předpokládáme, že tuto úspěšnou akci opět příští rok zopakujeme,“ dodal.

Rozbor vody byl na tyto ukazatele: dusičnany, tvrdost, pH, zákal a železo. Každý zájemce musel přinést 1,5 litru pitné vody v PET láhvi bez vzduchové bubliny, doplněné až po okraj. Rozbor byl pouze informativní, nenahradil rozbor pitné vody, který stanovuje fyzikálně chemické a mikrobiologické ukazatele, které se provádějí dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví.

Rozbory provedla laboratoř PVK akreditovaná Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. (ČIA) podle ČSN EN ISO /IEC 17025:2005.

Naše voda, dokumentární foto PVK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace