Benešov plánuje výstavbu kanalizace v místních částech

Aktualizováno 15. března 2015 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

kanalizace-vykop2

Benešov plánuje výstavbu kanalizace a čistíren odpadních vod v okolních osadách a místních částech. Vyřešená situace je zatím jen v Bedrči, kde fungují domovní čistírny. Jinde jsou lidé odkázáni na vlastní jímky. Radnice teď připravuje projekty odkanalizování Pomněnic a Úročnice, časem by se mělo dostat i na další části, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS). Bude ale záležet na tom, jak bude město úspěšné při žádostech o dotace.

„Letos máme v rozpočtu řešení kanalizace v Úročnici a Pomněnicích. Předpokládám, že potom bude následovat Okrouhlice,“ uvedl Tichovský.

V Úročnici má vzniknout kanalizace s centrální čistírnou, vodovod tam už je, podle Tichovského je ale využíván minimálně.

V Pomněnicích jsou rozvody kanalizace a vodovodu neudržované, nachází se tam i čist¨írna, která nefunguje. Město chce vybudovat novou čistírnu s větší kapacitou, na kterou by se připojily nejen Pomněnice, ale i Žabovřesky, Chlístov a Buková a Vidlákova Lhota. Podle Tichovského by měla sloužit asi pěti stovkám obyvatel. „Bude to levnější a lepší,“ míní. Kolik bude vše stát, bude známo až po dokončení projektů.

Lidé v místních částech bez fungující kanalizace by měli mít zaslepené jímky a nechat si je pravidelně vyvážet, v praxi je to ale podle Tichovského často tak, že mají biologické septiky s přepadem do potoka nebo jinam, což se dnes už nepovoluje. Kaly by lidé měli správně vozit do čistírny odpadních vod a mít na to potvrzení kvůli případné kontrole.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Vodovody a kanalizace