Bardejov a Bardejovské lázně lákají Poláky i Čechy

Aktualizováno 4. října 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

zborovsky-hrad-slovensko

Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov zaměřila své propagační aktivity na zvýšení návštěvnosti regionu severovýchodního Slovenska kromě Polska i do ČR. I proto, že čeští turisté objevují severovýchod Slovenska spíše individuálně.

Přesto se podle ředitele OOCR ŠARIŠ Radomíra Jančoška meziročně letos zvýšil počet českých turistů v regionu. Dalšímu rozvoji turismu má přitom pomoci i publikace Bardejov – Turistický průvodce, která je návštěvníkům k dispozici zdarma. Tahákem turismu jsou dvě nejatraktivnější lokality horního Šariše – historické město Bardejov, které je zapsáno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a jedny z nejkrásnějších a nejoblíbenějších lázní na Slovensku – Bardejovské lázně, a. s. V centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, byla také letos v červnu vytvořena i nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi se sportovním, zábavným a relaxačním hřištěm.

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro trávení volného času. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. Návštěvníci zde mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea. Oblíbená je i Lesnická naučná stezka ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních a tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu. Příjemným cílem výletů je i agroturistické zařízení v Stebnícké Huti Sluneční Majer a Zborov, z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudována okružní naučná stezka.

Více je na: www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

Naše voda, ilustrační foto (Zborovský hrad) PAPER LIFE

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony