Až do září bude omezeno užívání pitné vody ze skupinového vodovodu Skalka

16. července 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

vesnická pumpa - IMG_2750

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ (MOVO) upozorňuje všechny odběratele pitné vody ze skupinového vodovodu (SV) Skalka v obcích Skalka, Pivín a Čelčice na dočasné omezení využívání pitné vody k užitkovým účelům. Uvedla to dnes mluvčí MOVO Markéta Bártová.

Vodu ze skupinového vodovodu tak není možné využívat například k zálivce pozemků či napouštění bazénu ve zmíněných obcích, a to v období od 14. Července do 14. září 2014. Důvodem je skutečnost, že zdroj vody Skalka vykazuje deficit oproti spotřebě vody v jím zásobených obcích. Vzhledem k letošnímu suchému roku se i přes kontinuální návoz pitné vody do vodojemu nedaří udržet vyrovnanou vodní bilanci mezi nátokem vody do vodojemu a odběry.

Toto opatření obecné povahy, vydané vodoprávním úřadem MM Prostějov, bylo projednáno se starosty obcí Skalka, Pivín a Čelčice i s vlastníkem SV Skalka VaK Prostějov, a.s. Všechny tyto subjekty vzaly uvedené skutečnosti na vědomí. Společnost MOVO děkuje všem za pochopení.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace