AVÍZO MŽP: TK k naplňování cílů udržitelného rozvoje

Aktualizováno 23. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Stromovka rybníky 2 - IMG_3669

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa představí oficiální delegaci, která se v polovině července vydá do sídla Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku představit partnerům z celého světa, jak ČR naplňuje Cíle udržitelného rozvoje (SDGs).

Informovalo o tom tiskové oddělení Ministerstva životního prostředí (MŽP). Vedle prvního místopředsedy vlády a ministra životního prostředí Richarda Brabce se české prezentace v New Yorku zúčastní za neziskový a soukromý sektor Taťána Gregor Kuchařová, zakladatelka Nadace Krása pomoci a Miss World 2006, a obchodní ředitel společnosti JRK BioWaste Management Robin Dufek.

Naplňování SDGs představí během Politického fóra na vysoké úrovni (High-Level Political Forum) pod záštitou Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC) 44 členských států OSN, mezi nimi právě Česká republika. Ministr Brabec poveze do New Yorku českou zprávu o našem plnění 17 Cílů udržitelného rozvoje. Zprávu připravila Rada vlády pro udržitelný rozvoj ve spolupráci s širokou veřejností.

K akci proběhne ve středu 28. června v 10.00 hodin tisková conference ve Strakově akademii – Úřadu vlády. Účast na ní je možná pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do úterý 27. června 12 hodin na haimannova.aneta@vlada.cz. Vhodný oděv podmínkou.

Zdroj: MŽP, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (revitalizace rybníků v pražské Stromovce)

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině