Autory nejhezčích snímků z české přírody čeká víkend pro dva v národním parku

7. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lom Hřiměždice - IMG_3304_uZMENS

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vyhlásilo letní fotografickou soutěž s názvem Moje Magické Místo v české přírodě. Informovalo o tom dnes tiskové oddělení MŽP s tím, že cílem soutěže je motivovat širokou veřejnost k výletům do české přírody.

Ministerstvo bude fotografie průběžně zveřejňovat na svých facebookových stránkách. Z nejzdařilejších  laických snímků se chystá putovní výstava se stejnojmenným názvem. „Chceme dát prostor veřejnosti, aby sama pro sebe objevila i ty zapadlé nebo neokoukané pohledy na českou přírodu. Fotografie by měly ukázat unikátní místo v jakémkoliv chráněném území v České republice, ať malo-nebo velko-plošném, tedy v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo přírodní památce,“ vysvětluje ministr Richard Brabec.

Účastníci soutěže mají fotografií zachytit nejpůsobivější místo v české přírodě, jaké znají nebo jaké objeví při letním putování, a ke snímku připojit krátké vysvětlení, v čem vidí jeho kouzlo, případně dát soukromý tip na turistickou aktivitu, které se v daném místě rádi věnují.

Soutěž Moje Magické Místo potrvá do 30. září a k jejím  hlavním cenám patří dvě noci ubytování v jednom z národních parků ČR pro dvě osoby spolu s komentovanou vycházkou se strážcem národního parku.  Další úspěšní lovci snímků budou odměněni dárkovými balíčky s tematikou životního prostředí.

Další informace na: http://www.mzp.cz/cz/ceska_priroda

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství