Aš zrekonstruuje úpravnu vody v Horních Pasekách

23. března 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

úpravna vody menší

Aš začne v červnu rekonstruovat úpravnu vody v Horních Pasekách. Informuje o tom zpravodajství ČTK s tím, že oprava zařízení ze 70. let minulého století bude město stát asi tři miliony korun.

Investice by měla zlepšit kvalitu pitné vody a její plynulejší dodávku spotřebitelům, informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Rekonstrukce se připravuje delší dobu, zejména s ohledem na dožívající technologii úpravny a potrubí. Projekt řeší jak úpravy technologického zařízení, tak stavební úpravy samotného objektu. Dvě ocelové nádrže budou vyměněny za plastové o stejném objemu. Vymění se také elektroinstalace a zřízena bude mimo jiné nová čerpací stanice,“ uvedl Vrbata.

Rekonstrukce potrvá do září. Pokud to bude možné, provoz úpravny vody by měl být zachován i v době, kdy se bude pracovat na výměně jednotlivých zařízení nebo potrubí. Dodávky pitné vody by při rekonstrukci neměly být významně omezeny. „Z úpravny je pitná voda dodávána do 22 bytů v majetku města, sedmi rodinných domů a do objektu na zpracování dřeva,“ doplnil mluvčí.

Horní Paseky jsou místní částí Aše, u hranic s Německem, v blízkosti lázeňského města Bad Brambach. V současné době tam žije asi 80 obyvatel.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda (úpravna vody – nejde o dotyčnou úpravnu) – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace