V areálu Bisport v Týnci začala vodácká sezóna na Sázavě

Aktualizováno 29. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodáci - otevírání Sázava - IMG_3604

Desítky vodáků zahájily v sobotu 28. března oficiálně vodáckou sezónu na řece Sázavě. Stalo se tak v areálu půjčovny vodáckého vybavení Bisport v Týnci nad Sázavou, za přítomnosti redakce portálu Naše voda. Fotoreportáž i videoreportáž najdete tradičně na našem facebooku. Klikni zde!

Vodáckou sezónu zahájil požehnáním řece i vodákům pastor Jednoty bratrské Stanislav Škvor, který řeku odemkl symbolickým klíčem z vánočního pečiva. Hned poté se vydali vodáci na řeku, někteří z nich (například ti na ilustračním snímku) údajně již po padesáté.

S letošním odemykáním Sázavy byla spojena i podpora akce „Čistá řeka Sázava“. Na projekt, jehož detaily si můžete přečíst na www.posazavi.com, půjde polovina z výtěžku ze zahájení vodácké sezóny na Sázavě. Podle odhadu organizátorů to bude zhruba 10 000 korun.

Kromě Sázavy byla letošní vodácká sezóna zahájena i na dalších řekách. Ve stejný den, tedy v sobotu 28. března, proběhlo také pod záštitou Vodáckého klubu Suchdol nad Lužnicí odemykání Lužnice a v Přešticích pak slavnostní otevírání řeky Úhlavy.

Naše voda, fotoreportáž a videoreportáž Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka