Aquacentrum Šutka již navštívilo přes 20 tisíc lidí

Aktualizováno 16. ledna 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

bazén na Šutce - foto: Aquacentrum Šutka

Nové Aquacentrum Šutka v Praze, které bylo po desetiletích výstavby nedávno zkušebně otevřeno, již navštívilo k 9. lednu celkem 20 533 návštěvníků. Řekla to pro pražský radniční web radní Alexandra Udženija.

Například v neděli 6. ledna si zde zaplavalo 2124 lidí. „Pokud uvážíme, že předpoklad na začátku provozu byl 500 návštěvníků denně, jde určitě o skvělá čísla. Věřím, že zájem veřejnosti bude trvat,“ uvedla radní.

Zatím funguje bazén a aqapark, což byla při otevření priorita. Nyní magistrát shromažďuje žádosti potenciálních zájemců provozovat restaurační zařízení nebo třeba fitness. „V nejbližších měsících pak rozhodneme, jak v otázce pronájmu komerčních prostor postupovat a jaké další služby v areálu podpoříme. K tomu potřebujete fakta ze zkušebního provozu, to nezjistíte v kanceláři úřadu,“ dodala.

Aquacentrum Šutka je ve správě městské akciové společnosti TCP, která má zajistit řádný průběh zkušebního provozu. Správce aquacentra zároveň monitoruje všechny činnosti provozu, zajišťuje a analyzuje ekonomiku celého areálu. „To je pro nás jedna z klíčových věcí, mít pod kontrolou všechny náklady. Tato etapa bude trvat určitě ještě několik příštích měsíců. Na základě zjištěných faktů pak bude rozhodnuto, zda areál pronajmeme např. celý nebo více nájemcům,“ sdělila dále Udženija. Podle ní se i od návštěvnosti a všech dalších aspektů bude odvozovat výše dotace pro případného nájemce.

Zdroj: Praha.eu

Související rubriky: Čistota vody a rekreace