Aktuální informace o likvidaci následků havárií vody v Praze

27. srpna 2012 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oprava havárie vodovodu v Evropské ulici byla dokončena dnes po druhé hodině odpolední. Informoval o tom mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Ondřej Pokorný.

Podle jeho údajů dochází aktuálně k napouštění a tlakování vodovodního řadu, které bude trvat 6 až 7 hodin, protože se musí napustit poměrně velká oblast. „Pokud vše proběhne bez komplikací, bude dodávka vody plnohodnotně obnovena nejpozději do dnešní půlnoci,“ konstatoval mluvčí.

Naopak sanace kanalizace v Prosecké ulici potrvá podle Pokorného déle. Odpadní voda totiž vymlela část zdiva a následně i okolní terén. „V současné době probíhá na místě monitoring podloží komunikace a oprava plynovodu, která bude dokončena během zítřejšího dne,“ uvedl Pokorný.

Sanace tamní kanalizace bude probíhat ve dvou etapách. Nejdříve se provizorně opraví stoka a vyplní propad vozovky. Následně po zprovoznění dvou jízdních pruhů bude pokračovat oprava stoky ve třetím jízdním pruhu směrem k Libni. „ Průjezd Proseckou ulicí ve dvou pruzích bude možný do konce tohoto týdne,“ slibuje mluvčí. Oprava stoky ale potrvá podle odhadů tři týdny.

Naše voda

 

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace