Aktuality z Krkonoš můžete mít k dispozici ve svém počítači

15. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

KRNAP IMGP8476

Časopis Krkonoše a Jizerské hory (K + JH) se ve 45. ročníku již neomezuje na papírové vydání, ale je snadno dostupný v elektronické formě. Informoval o tom dnes mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný.

Získat elektronickou verzi časopisů je možné za zvýhodněnou cenu prostřednictvím serveru publero.com. V polovině každého měsíce je nové číslo Krkonoš – Jizerských hor umístěno na server publero.com, do sekce Časopisy – Příroda a zvířata. Čtenáři si v něm jednoduše mohou listovat buď pomocí webového prohlížeče, nebo jej mohou stáhnout do čtečky iPad. Výhodou elektronické publikace je například možnost velkého zvětšení textu pro snazší čtení. Časopis v elektronické podobě je možné koupit jednorázově (za 25 korun), nebo si jej předplatit (za 300 korun ročně), podobně jako v papírové podobě. Zůstává uložen na serveru Publero.com, ale čtenáři k němu mají neomezený přístup chráněný heslem.

Redakce časopisu K+JH chystá postupné elektronické publikování starších, obtížně dostupných čísel, pokud to jejich technická kvalita dovolí. V provozu zůstává databáze textů (od roku 2003) a rejstřík, v němž lze najít informace o všech více než 21 800 článcích, uveřejněných od roku 1968 dodnes; to vše na http://krkonose.krnap.cz.

Součástí archivu údajů je samozřejmě množství informací týkající se vody a vodních toků ve správě KRNAP.

Komentovaný  obrazový výběr z obsahu je k dispozici na facebookovém profilu časopisu (http://www.facebook.com/casopiskrkonose).

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství