Akce podniku Lesy České republiky pro veřejnost v rámci Týdne lesů

Aktualizováno 5. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Lesy ČR - osvěta děti

Státní podnik Lesy České republiky (Lesy ČR) pořádá v průběhu příštího týdne v rámci „Týdne lesů“ desítky akcí pro veřejnost. Podnik dnes zveřejnil některé z nich. Téma letošního ročníku je „Ochrana lesa – les užitečný všem“.

Příklady akcí, které se konají během Týdne lesů:

  1. 5. – v rekreačně naučném areálu Křivoklát pořádají LČR akci „Pojďte s námi do lesa“ pro 80 prvňáků ze Základní školy Háje Slaný. Program je přizpůsoben věku dětí tak, aby byl pro ně poučením i zábavou.
  2. a 12. 5. – beseda s lesníkem na Základní škole Proseč na Chrudimsku
  3. 5. – vycházka do lesa pro děti ze Základní školy Artura Krause v Pardubicích
  4. 5. – Lesní správa Karlovice (Frýdeckomístecko) pořádá přednášku „Naučně zábavné povídání o houbách“- dopoledne pro školní kolektivy, odpoledne pro veřejnost
  5. a 14. 5. – dva dopolední lesní programy pro žáky ZŠ a MŠ Karlovice spojené s vycházkou zaměřenou na ochranu lesa
  6. 5. – v areálu arboreta Sofronka v Plzni se koná přednáška pro veřejnost na téma: „Ochrana lesa – les užitečný všem“
  7. 5. – v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích v dětském oddělení – čtení z knížky „Dědeček lesník vypráví dětem“ autorů Ericha Václava a Jany Bezděkové a povídání o lese, poznávání přírodnin, mysliveckých trofejí atd.
  8. 5. – v Hradci Králové pořádají Lesy České republiky v artovém kině Bio Central LES FEST – jednodenní filmový festival, na němž představí vítězné festivalové filmy Life Sciences Film Festivalu. Od 10 do 12 hodin je připraven program pro školy, odpoledne pro veřejnost. Program festivalu je ke stažení na webu LČR: http://www.lesycr.cz/volny-cas-v-lese/akce-pro-verejnost/dny-s-lesy-ceske-republiky/Stranky/les-fest.aspx.
  9. 5. v obci Bučina na Orlickoústecku – beseda s vycházkou pro seniory

Zdroj: Lesy ČR, ilustrační foto LČR

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství