Agentura Moody´s udělila Vojenským lesům nejvyšší možný rating

21. ledna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

újezd Brdy - IMG_3490

Vojenské lesy a statky ČR, s. p. (VL) splňují podle aktuálního hodnocení americké agentury Moody´s kritéria nejlepších českých firem. Informoval o tom mluvčí VL Jan Sotona.

Největší celosvětová ratingová agentura dnes české lesnické společnosti vydala nejvyšší možné hodnocení Aaa.cz. Aktuální hodnocení bonity a důvěryhodnosti Vojenských lesů a statků agenturou Moody´s řadí tento státní podnik na naprostou špici v rámci ratingového oceňování českých firem. Tento rating státní společnosti, kterou zřizuje české ministerstvo obrany, znamená, že společnost je na základě komplexního rozboru veškerých známých rizik ve svém obchodním styku schopna dostát včas a v plné výši svým závazkům.

„Potvrzení nejvyššího možného ratingu od jedné z největších a nejdůvěryhodnějších nadnárodních agentur je pro Vojenské lesy a statky vyznamenáním, na které dosáhne jen zlomek firem. Hodnocení představuje pro naše obchodní partnery v tuzemsku i zahraničí absolutní záruku naší důvěryhodnosti a bonity. Je to pro Vojenské lesy a statky mimořádné ocenění,“ uvedl ředitel VLS Josef Vojáček.

Americká agentura Moody´s byla založena v roce 1914 a celosvětově drží mezi konkurencí na ratingovém trhu přibližně čtyřicetiprocentní podíl. Kromě ratingů společností i států provádí ekonomické průzkumy i finanční analýzy komerčních i státních subjektů. Společnost má přibližně 4000 zaměstnanců v 27 státech.

Vojenské lesy a statky ČR, s. p. jsou podnikem s více než osmdesátiletou tradicí. Celkově spravují 140 tisíc hektarů ploch, z toho cca 125 tvoří lesní pozemky, převážně ve výcvikových prostorech Armády ČR. Podnik každoročně hospodaří se ziskem a patří k státním firmám, které v letošním roce přispěly do státního rozpočtu odvodem z nerozděleného zisku minulých let, konkrétně v roce 2014 to byla částka 300 milionů korun. Společnost má přibližně 2400 zaměstnanců a podniká v oblasti lesnictví, myslivosti, zemědělství, rybářství a služeb pro Armádu ČR.

Naše voda, ilustrační foto (Vojenský újezd Brdy) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy